Ses・Ja・ Pracownia Psychoterapii

Seminarium superwizyjne z Mateuszem Grygielem


Termin: 21.08.2026 o 15:00, 23.08.2026 o 19:00
Prowadzący: Mateusz Grygiel
Cena: 1300 zł
Link do zapisów: https://bit.ly/08wss

Zapraszamy studentów szkół psychoterapii Gestalt (min. 2 rok) oraz praktykujących psychoterapeutów Gestalt na trzydniowe seminarium superwizyjne, skoncentrowane na pracy klinicznej w oparciu o relacyjny paradygmat terapii Gestalt oraz teorię pola.

Seminarium ma charakter procesowy i doświadczeniowy. Punktem wyjścia do pracy superwizyjnej są realne sytuacje kliniczne wnoszone przez uczestników oraz to, co aktualnie wyłania się w polu relacyjnym grupy, superwizora i omawianych procesów terapeutycznych.
Cele seminarium:
  • pogłębienie rozumienia procesu terapeutycznego w perspektywie relacyjnej Gestalt;
  • rozwijanie wrażliwości na zjawiska pola i współtworzenie znaczeń w relacji terapeutycznej;
  • wzmacnianie kompetencji klinicznych poprzez refleksję nad własnym stylem pracy;
  • poszerzanie świadomości interwencji terapeutycznych osadzonych w „tu i teraz” relacji;
  • wspieranie integracji teorii Gestalt z codzienną praktyką psychoterapeutyczną.

 Forma pracy i program:

  • superwizja przypadków wnoszonych przez uczestników (praca indywidualna i grupowa);
  • analiza procesu terapeutycznego z uwzględnieniem dynamiki relacyjnej i zjawisk pola;
  • praca z procesami równoległymi, rezonansem emocjonalnym i obecnością terapeuty;
  • eksplorowanie granic kontaktu, figur i tła w kontekście relacji terapeutycznej;
  • elementy pracy eksperymentalnej, fenomenologicznej refleksji i dialogu superwizyjnego;
  • uczenie się poprzez doświadczenie, wspólną refleksję i wymianę perspektyw w grupie.
O prowadzącym:
Mateusz Grygiel – jestem psychoterapeutą, psychologiem oraz superwizorem z 15-letnim doświadczeniem. Posiadam certyfikaty psychoterapeutyczne nadane przez European Association for Psychotherapy, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt, European Association of Gestalt Therapy oraz certyfikat superwizora EAGT.

Doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem zdobywałem głównie w ramach własnej praktyki gabinetowej, ale też m.in. jako psycholog i psychoterapeuta w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Gdyni, NZOZ nr 2 w Redzie oraz w świetlicy socjoterapeutycznej.

Na co dzień prowadzę też terapię szkoleniową dla osób w trakcie kształcenia psychoterapeutycznego oraz superwizję procesów psychoterapeutycznych. Ponadto jestem nauczycielem zawodu – prowadzę zajęcia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.
Dbając o jakość i rzetelność mojej pracy, sam regularnie korzystam z superwizji.
W swojej pracy klinicznej szczególną wagę przykładam do relacyjnego wymiaru terapii, obecności terapeuty oraz rozumienia procesu w kontekście pola.

Całość seminarium obejmuje 25 godzin. Seminarium spełnia kryteria godzin superwizji wymaganych w procesie certyfikacji EAGT oraz przez Instytuty szkolące psychoterapeutów Gestalt (forma „free choice”).

Kontakt: edu.sesja@gmail.com