
Termin: 21.08.2026 o 15:00, 23.08.2026 o 19:00
Prowadzący: Mateusz Grygiel
Cena: 1300 zł
Link do zapisów: https://bit.ly/08wss
Link do zapisów: https://bit.ly/08wss
Zapraszamy studentów szkół psychoterapii Gestalt (min. 2 rok) oraz praktykujących psychoterapeutów Gestalt na trzydniowe seminarium superwizyjne, skoncentrowane na pracy klinicznej w oparciu o relacyjny paradygmat terapii Gestalt oraz teorię pola.
Seminarium ma charakter procesowy i doświadczeniowy. Punktem wyjścia do pracy superwizyjnej są realne sytuacje kliniczne wnoszone przez uczestników oraz to, co aktualnie wyłania się w polu relacyjnym grupy, superwizora i omawianych procesów terapeutycznych.
Cele seminarium:
- pogłębienie rozumienia procesu terapeutycznego w perspektywie relacyjnej Gestalt;
- rozwijanie wrażliwości na zjawiska pola i współtworzenie znaczeń w relacji terapeutycznej;
- wzmacnianie kompetencji klinicznych poprzez refleksję nad własnym stylem pracy;
- poszerzanie świadomości interwencji terapeutycznych osadzonych w „tu i teraz” relacji;
- wspieranie integracji teorii Gestalt z codzienną praktyką psychoterapeutyczną.
Forma pracy i program:
- superwizja przypadków wnoszonych przez uczestników (praca indywidualna i grupowa);
- analiza procesu terapeutycznego z uwzględnieniem dynamiki relacyjnej i zjawisk pola;
- praca z procesami równoległymi, rezonansem emocjonalnym i obecnością terapeuty;
- eksplorowanie granic kontaktu, figur i tła w kontekście relacji terapeutycznej;
- elementy pracy eksperymentalnej, fenomenologicznej refleksji i dialogu superwizyjnego;
- uczenie się poprzez doświadczenie, wspólną refleksję i wymianę perspektyw w grupie.
O prowadzącym:
Mateusz Grygiel – jestem psychoterapeutą, psychologiem oraz superwizorem z 15-letnim doświadczeniem. Posiadam certyfikaty psychoterapeutyczne nadane przez European Association for Psychotherapy, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt, European Association of Gestalt Therapy oraz certyfikat superwizora EAGT.
Mateusz Grygiel – jestem psychoterapeutą, psychologiem oraz superwizorem z 15-letnim doświadczeniem. Posiadam certyfikaty psychoterapeutyczne nadane przez European Association for Psychotherapy, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt, European Association of Gestalt Therapy oraz certyfikat superwizora EAGT.
Doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem zdobywałem głównie w ramach własnej praktyki gabinetowej, ale też m.in. jako psycholog i psychoterapeuta w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Gdyni, NZOZ nr 2 w Redzie oraz w świetlicy socjoterapeutycznej.
Na co dzień prowadzę też terapię szkoleniową dla osób w trakcie kształcenia psychoterapeutycznego oraz superwizję procesów psychoterapeutycznych. Ponadto jestem nauczycielem zawodu – prowadzę zajęcia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.
Dbając o jakość i rzetelność mojej pracy, sam regularnie korzystam z superwizji.
Dbając o jakość i rzetelność mojej pracy, sam regularnie korzystam z superwizji.
W swojej pracy klinicznej szczególną wagę przykładam do relacyjnego wymiaru terapii, obecności terapeuty oraz rozumienia procesu w kontekście pola.
Całość seminarium obejmuje 25 godzin. Seminarium spełnia kryteria godzin superwizji wymaganych w procesie certyfikacji EAGT oraz przez Instytuty szkolące psychoterapeutów Gestalt (forma „free choice”).
Kontakt: edu.sesja@gmail.com